دبستان شهیدقدمی

مادرمقام اول نیستیم پس تلاش خواهیم کرد

روزشمار پایان طاغوت

روزشمار پایان طاغوت

یکشنبه، 15بهمن 1357

 

در این روز علاوه بر حضور گسترده‌ی مردم برای ملاقات با امام، صدها تن از همافران، افراد نیروی زمینی و هوایی، به محل اقامت حضرت امام خمینی رفتند و وفاداری خود را نسبت به ایشان ابراز داشتند. نظامیان در این ملاقات شعار: «ما همه سرباز توایم خمینی، گوش به فرمان توایم خمینی» را سر دادند. (کیهان، 16 بهمن 1357، ص 2)

٭ با توجه به مذاکرات شب گذشته (14 بهمن) و پخش شایعه‌ی نخست‌وزیری مهندس مهدی بازرگان، شاپور بختیار بیان کرد: «تا آن‌جا که امام خمینی از یافتن راه‌حل از طریق مسالمت‌آمیز می‌گویند، من کاملاً با ایشان موافق هستم».
او با توجه به نقش ویژه‌ی مهندس بازرگان برای رفع مشکلات موجود از طریق مسالمت‌آمیز بیان داشت: «این تماس‌ها ضروری است و از مدت‌ها قبل وجود داشته است. من به خوبی رهبر نهضت آزادی را می‌شناسم و مطمئنم او تمایل بیش‌تری دارد به این‌که کارها در یک محیط آرام و با آرامش انجام گیرد و تحولات نیز از همین راه به انجام می‌رسد.»(روزنامه‌ی اطلاعات، 15 بهمن 1357، ص 2)
٭ شاپور بختیار با یک صد و پنجاه تن از نمایندگان مجلس در کاخ نخست‌وزیری نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. او در این ملاقات تأکید کرد که هر نوع تغییر در اصول قانون اساسی، از وظایف مجلس مؤسسان است و تشکیل مجلس مؤسسان نیز باید با تصویب مجلس شورای ملی انجام شود. او از نمایندگان خواست که هر چه زودتر لوایح مربوط به انحلال ساواک و محاکمه‌ی نخست‌وزیر و وزیران را از تصویب بگذرانند تا دست دولت در اجرای اقدامات قانونی در این زمینه باز باشد. (کیهان، 15 بهمن 1357، ص 4)
٭ اداره‌ی روابط عمومی ستاد بزرگ‌ارتشتاران اعلام کرد که 120 نفر از پرسنل نظامی ایرانی که جهت خدمت در نیروهای پاسدار صلح سازمان ملل در دوره‌ی شاه به جنوب لبنان اعزام شده بودند، به ایران مراجعت نموده‌اند و بقیه نیز تا پایان هفته، برگشت داده خواهند شد. (همان، ص 3)
٭ پزشکان بیمارستان جرجانی هشدار دادند برای رعایت بهداشت و سالم ماندن داروهای اهدایی و خون، نباید آن‌ها را در مساجد و بیمارستان‌ها متمرکز نمود. در پی استقبال گروه‌های مختلف مردم برای اهدای خون به بیمارستان‌ها و دیگر مراکز درمانی، یکی از پزشکان بیمارستان جرجانی اعلام کرد که چون فعلاً ذخیره‌ی خونی مراکز کنترل و نگهداری خون کافی است و این مراکز نیازی به خون ندارند و در ضمن چون مسأله‌ی گرفتن و نگه‌داری این ماده‌ی حیاتی با اصول و طرق خاصی باید صورت گیرد، لذا کسانی که داوطلب دادن خون می‌باشند فقط می‌بایست به پنج مرکز مجهز که در تهران فعالیت دارند، مراجعه نمایند. (همان، ص 3)
٭ شورای مؤسس اتحادیه‌ی کارکنان رادیو تلویزیون در نامه‌ای به روزنامه‌ی «کیهان» علل و عواملی را که باعث قطع پخش مستقیم مراسم ورود امام خمینی از طریق تلویزیون ملی ایران شده بود را شرح داد: (کیهان، 15 بهمن 1357، ص 8)
٭ در این روز علاوه بر حضور گسترده‌ی مردم برای ملاقات با امام، صدها تن از همافران، افراد نیروی زمینی و هوایی، به محل اقامت حضرت امام خمینی رفتند و وفاداری خود را نسبت به ایشان ابراز داشتند. نظامیان در این ملاقات شعار: «ما همه سرباز توایم خمینی، گوش به فرمان توایم خمینی» را سر دادند. (کیهان، 16 بهمن 1357، ص 2)
٭ صدها تن از کارگران و کارمندان صنعتِ نفت آبادان از محل پالایشگاه به راهپیمایی پرداختند و پس از اجتماع در دانشکده‌ی نفت، در بیانیه‌ای خواستار استعفای عبدالله انتظام، رئیس هیأت مدیره‌ی شرکت نفت و عضو شورای سلطنت، شدند. آنان با تسلیم پیامی به نماینده‌ی امام خمینی در خوزستان، «آقای کیاوشی»، ورود امام به کشور را تبریک گفتند.(همان، ص 3)
٭ حضرت آیت‌الله طالقانی، در جواب نامه‌ی مردم سنگسر که برای ایشان ارسال شده است و پس از اشاره به اقدامات عمال خودفروخته‌ی فاسدالاخلاق که با دستیاری و حمایت چند نوکر جان‌نثار رژیم، زندگی را بر مردم سنگسر خفت‌آمیز کرده بودند، مرقوم داشتند:
«اینک روزگار سربلندی و عزت شما مردم ستمدیده و تحقیر شده فرا می‌رسد. ندای امام خمینی کران تا کران مردم این مرز و بوم را بیدار کرده و قدرتی به ملت بخشیده که بر همه‌ی تیرگی‌ها، فسادها، تبعیض‌ها، نفاق‌ها، انحرافات عقیدتی و تعدّیات و سوءاستفاده‌ها، به هر شکل و زیر پوشش هر ادعایی به حول و قوه‌ی الهی و به بازوی توانای شما فرزندان اسلام و با الهام از تعالیم عالیه و نجات‌بخش اسلام راستین، خاتمه خواهد داد...» (همان)
٭ حضرت آیت‌الله سیدمحمدباقر صدر(پسر عموی امام موسی صدر) از علمای نجف، طی تلگرافی به امام خمینی مبارزات ملت ایران را در تاریخ مجاهدات، کم‌نظیر دانست و برای پیروزی ملت ایران در مبارزات آرزوی موفقیت کرد.(همان، 18 بهمن 1357، ص 5)

طبقه بندی:

برخی ازفعالیت های آموزشی وپرورشی دبستان شهیدقدمی به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی

نقاشی دیواری وکاردستی


شهیدقدمی

شهیدقدمی

شهیدقدمیشهیدقدمی

شهیدقدمی

شهیدقدمی

شهیدقدمی

شهیدقدمی

شهیدقدمی


طبقه بندی:

(دشتی پر از گل سرخ)

یک حکیم سالخورده‌ی چینی از دشتی پر از برف رد می‌شد که به زنی برخورد که گریه می‌کرد. حکیم پرسید: شما چرا گریه می‌کنید؟
چون به زندگی‌ام فکر می‌کنم، به جوانی‌ام، به آن چهره‌ی زیبایی که در آینه می‌دیدم و مردی که دوستش داشتم. این از رحمت خدا به دور است که به من توانایی به خاطر آوردن گذشته را داده است. او می‌دانست که من بهار زندگی‌ام را به خاطر می‌آورم و گریه می‌کنم.
حکیم در آن دشت پر برف ایستاد و به نقطه‌ای خیره شد و به فکر فرو رفت. عاقبت، گریه‌ی زن بند آمد. او پرسید:
شما در آن‌جا چه می‌بینید؟
حکیم پاسخ داد:
دشتی پر از گل سرخ. خداوند وقتی به من توانایی به یاد آوردن را داد، نسبت به من لطف داشت. می‌دانست که من در زمستان همیشه می‌توانم بهار را به خاطر بیاورم و لبخند بزنم.


برگرفته از: کتاب مكتوب - پائولوکوئیلو

http://www.desires.blogfa.com/


طبقه بندی:

روزشمار پایان طاغوت

روزشمار پایان طاغوت


امروز نیز علی‌رغم بارش باران جمعیت به سوی محل اقامت امام سرازیر بود و این بازدید تا پاسی از شب ادامه داشت.

٭ امام خمینی در یک مصاحبه مطبوعاتی با حضور 300 خبرنگار ایرانی و خارجی شرکت کردند و فرمودند: «... رژیم سلطنتی از اول غیرقانونی بود. مجلس مؤسسان به زور تأسیس شد. به این ترتیب رژیم شاه از اول جنبه قانونی نداشت. ما این دولت را نمی‌توانیم بپذیریم. ملت ایران رأی به سقوط سلطنت داده است... (کیهان، 14 بهمن 1357، ص 1 و 2).

٭ در این روز شهردار تهران استعفا و به ملاقات با امام رفت که بازتاب گسترده در میان مردم داشت. جواد شهرستانی شهردار تهران پس از مصاحبه مطبوعاتی به اتاقی که امام در آن بود وارد شد و پس از بوسیدن دست امام، اجازه خواست تا استعفای خود را به ایشان تسلیم کند (اطلاعات، 14 بهمن 1357، ص 2).

٭ انور سادات رئیس‌جمهور مصر که پس از ماجرای کمپ دیوید و سازش با اسرائیل، منفور ملت ایران شده بود در سخنانی علیه امتزاج و عدم جدایی دین از سیاست به آن صورت که در ایران رخ داده بود به مردم مصر هشدار داد. سادات خطاب به گروه دینی اخوان‌المسلمین گفت: هیچ آیت‌اللهی را در مصر تحمل نخواهد کرد (اطلاعات، 14/11/1357، ص 2). 

٭ حزب توده که رهبرانش پس از خیانت‌های آشکار در ماجرای ملی شدن نفت در شوروی می‌زیستند با صدور بیانیه‌ای بعد از خروج شاه از ایران خواستار مبارزه‌ی مسلحانه برای براندازی دولت بختیار شدند. این بیانیه موجب تعجب بسیاری شد چون از روزی که شاه پای خود را از کشور بیرون گذاشته بود نیروهای مارکسیست در برابر انقلاب صف‌بندی کرده بودند. این بیانیه بوی توطئه می‌داد. (همان، ص 8)

٭ امام در این روز با سخنرانی در جمع عده‌ای از روحانیون سخنانی بیان کرد: «... پیروزی ملت مرهون اقدامات علما اولاً و سایر طبقات ثانیاً بوده است. شما علما همان‌طور که وظیفه‌ی شرعی‌تان است که امام امت باشید و در مسائل امت پیش‌قدم باشید و مفاسد را از ملت دفع کنید بحمدالله قیام به امر فرمودید و من از جانب ملت ایران از شماها تشکر می‌کنم. خداوند ان‌شاءالله روحانیت را حفظ کند...» (صحیفه نور، جلد 5، ص 19).

٭ دولت اسرائیل ابراز نگرانی نمود که بازگشت آیت‌الله خمینی به ایران ممکن است باعث بروز تندروی‌های خشن گردد و کوشش‌های جاری صلح خاورمیانه را به خطر اندازد (کیهان، 14/11/57، ص 2).

٭ کارکنان سازمان بنادر با صدور بیانیه‌ای به اخلال دولت در امر تخلیه‌ی کالا اعتراض کردند.طبقه بندی:

اخبار دهه فجر

فجر است و سپیده و حلقه بر در زده است ، روز آمد و تاج الله بر سر زده است. با آمدن امام درکشور ما، خورشید حقیقت از افق سر زده است. دیدی که سحر از پی شب در راه است؟ دیدی که دوام شب بسی کوتاه است؟ آن عیسی ما که زنده کرد قرآن را ، حقا که مسیح آدم و روح الله است. شب طی شد و روز روشن از راه رسید ، خورشید امید شرق از غرب دمید. عیسای زمان ، راز زمین ، روح خدا ، در کالبد مرده دمی تازه دمید.در روز 13 بهمن 57 که صبح جمعه بود، مردم ایران با شوری دیگر از هر طرف به اقامتگاه امام هجوم می بردند و همه تنها یک آرزو داشتند و آن زیارت امام بود.


طبقه بندی:

آزمون آنلاین فصل 1تا6علوم تجربی ششم ابتدایی


طبقه بندی:

کاربرگ تانگرام ریاضی دوم ابتدایی

کاربرگ تانگرام ریاضی دوم ابتداییطبقه بندی:

منابع آزمون ورودی،تعداد سوالات،مواد درسی، ضرایب و... مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی

شهیدقدمی
منبع:http://5dabestani.mihanblog.com/

طبقه بندی:

انقلاب، ما را زنده كرد و به ما شخصیت و احساس هویت داد

انقلاب، ما را زنده كرد و به ما شخصیت و احساس هویت داد

جامعه ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی احساس هویت كرد؛ یعنی شخصیت خودش را باز یافت. ما به عنوان جزء نود و نهم در امواج جهانی غرق و گم بودیم؛ انقلاب ما را زنده كرد و به ما شخصیت داد. انقلاب به ما آموخت كه یك ملت می تواند در اساسی ترین مسائل جهانی، سخن و موضعی داشته باشد و آن را با صراحت و بدون توجه به این كه قدرتمندان و قلدرهای عالم چه می خواهند، ابراز كند و پی آن بایستد. ارزش یك ملت در جامعه بین الملل به این چیزهاست، نه به دنباله روی كوركورانه؛ آن هم نه از چیزهای خوب، بلكه از نقاط منفی. برای یك ملت، بله قربان گوی دولت های گردن كلفت تر و قوی تر و تروتمند تر بودن ارزش نیست؛ این را انقلاب به ما داد؛ این به بركت اسلام به ما رسید. الان هم با تمام قدرت ، نظام جمهوری اسلامی و ملت ایران در صحنه جهانی به عنوان یك ملت شجاع كه در زمینه مسائل گوناگون صاحب ایده اید، مطرحند.


طبقه بندی:

درباره ۱۲ بهمن بیشتر بدانید

درباره ۱۲ بهمن بیشتر بدانید

شهیدقدمی

در ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ حضرت امام خمینی (ره) پس از نزدیک به ۱۵ سال تبعید از وطن، در میان استقبال پر شور مردم قدم به خاک ایران گذاشت و بزرگ ترین استقبال در تهران شکل گرفت. استقبال گسترده مردم آگاه و بیدار ایران از امام، چنان بی نظیر بود که می توان گفت در هیچ دوره ای از تاریخ ، مردم از یک شخصیت محبوب خود، این چنین استقبال نکرده اند. امام پس از سخنرانی کوتاه تشکرآمیز در فرودگاه، برای ادای احترام به شهیدان انقلاب اسلامی به مرقد آنها در بهشت زهرا رفتند.

در مسیر بهشت زهرا، دریایی از انسان ها موج میزد و اتومبیل با کندی می توانست حرکت کند. ساعت ها طول کشید تا این فاصله طی شد. اتومبیل حامل امام را ده ها موتورسوار حفاظت می کرد… بر سقف اتومبیل حامل حضرت امام، جوانان عضو کمیته استقبال قرار داشتند و از مردم درخواست می کردند که راه را باز نمایند. صدها خبرنگار و عکاس، از این مراسم عکس می گرفتند تا هر چه زودتر این حادثه تاریخی را مخابره نمایند. جمعیت استقبال کننده در طول ۳۳ کیلومتر از فرودگاه مهرآباد تا بهشت زهرا را بین ۵ تا ۸ میلیون نفر یعنی بیش از جمعیت آن روز تهران تخمین زدند.

صدها هزار نفر از شهرهای مختلف کشور به تهران آمده بودند تا در این مراسم باشکوه شرکت نمایند. ورود اتومبیل حامل امام، با آن جمعیت انبوه امکان پذیر نبود لذا از هلی کوپتر استفاده شد.امام در بهشت زهرا، در جایی که هزاران شهید گلگون کفن انقلاب آرمیده بودند و در میان انبوه جمعیت سخنان مهمی ایراد فرمودند. ایشان در این سخنرانی که یکی از پر جمعیت ترین اجتماعات تاریخ بود، غیر قانونی بودن رژیم سلطنت پهلوی را با استدلال مطرح و خطوط آینده انقلاب و دولت اسلامی را ترسیم نمودند و نخست وزیری شاپور بختیار را غیر قانونی اعلام کرده و فرمودند: «من به پشتیبانی این ملت دولت تعیین می‌کنم.»‌بدین ترتیب از ورود امام (ره) ده روز تاریخی که بعدها دهه فجر انقلاب اسلامی نام گرفت، سپری شد تا طومار رژیم پهلوی و ۲۵۰۰ سال استبداد شاهنشاهی برای همیشه در هم تنیده شود.

منبع:www.aftab98.ir


طبقه بندی:

درس هایی از زندگی انیشتن


نام   آلبرت انیشتن در جهان به مثابه ی هوش فراوان و استعداد و نبوغ است. درست است که همه ی ما فیزیکدان نیستیم اما می توانیم از شیوه ی زندگی اش برای رسیدن به موفقیت درس های بسیاری بگیریم.
شهیدقدمی

1. از مواجهه با ترس ها نترس!
او حتی در نوجوانی از به چالش کشیدن نظرات و عقاید اطرافیانش ابایی نداشت. از روش تدریس رایج در مدارس آن زمان راضی نبود. او در یادگیری به تفکر انتقادی در برابر حفظ بی چون و چرای مطالب کتاب ها معتقد بود. اگر قرار بود هر بار که کسی کارهایش را به باد انتقاد می گرفت عقب نشینی کند و دست از تلاش بکشد هیچ وقت به موفقیت نمی رسید. برخی از نظریه های او به سرعت و سهولت در مجامع علمی پذیرفته نشد اما او از پا ننشست، ادامه داد و سرانجام توانست نگاه بشریت را به جهان هستی دگرگون کند.

2. زیاد جدی نگیر!
زمانی که اینشتین در آمریکا به شهرت رسید اغلب مردم او را در خیابان می شناختند و درباره ی نظریه هایش او را سؤال پیچ می کردند. ولی او با لطافت طبع خاص خودش می خندید و می گفت همه من را با پروفسور اینشتین اشتباه می گیرند. با توجه به نوع کاری که انجام می داد(فعالیت عمیق فکری) هیچ کس انتظار شخصیتی شوخ در کسی که با نظریاتش جهان را به لرزه درآورد ندارد. اما تلاش برای نیل به پیروزی کاری نیست که جدیتی همیشگی بطلبد. اندکی شوخ طبعی و شادی در دراز مدت ضامن سلامتی است. اگر اینشتین در تمام مدت کار و فعالیتش جدی و عبوس بود، با کاری که او انجام می داد و مباحث عمیقی که درگیرش شده بود مطمئناً به عرصه جنون می رسید.

3. گاهی فقط تظاهر کن که مشغول فعالیتی!
مانند بقیه افراد اینشتین هم گاهی حس و حوصله کار نداشت او هم به مرخصی می رفت. اما موفقیت و حجم عظیم یافته های او نشان می دهد که علیرغم آنکه گاهی از کار دست می کشید اما هیچگاه مسیرش را گم نکرد و دست از تلاش نکشید. او به خوبی می دانست که احساسات و عواطف تکیه گاهی مطمئن برای اهداف و آرزوهای بزرگ هستند.

4. انتقاد پذیر باش!
مثل همه ی بزرگان می دانست که ممکن نیست همه با عقاید و نظراتش موافق باشند و البته لزومی بر جلب موافقتشان نمی دید. اما این بازخوردها را چالش هایی در ادامه ی راهش می انگاشت و سعی می کرد سخت‌تر کار کند تا به آن ها ثابت شود که اشتباه می کنند و او درست می گوید. تلاش برای جلب رضایت و اعتماد منتقدین تنها اتلاف وقت وانرژی است که می توانی از آن برای پیشبرد کارت فارغ از نظرات و عقاید دیگران استفاده کنی.

5. شکست را سخت در آغوش بگیر!
فیزیک جزء علوم دقیق است اما بعید می دانم هیچ فیزیکدانی در همان ابتدای مواجهه با آن به همه ی ابعادش مسلط شده باشد. اینشتین معتقد بود موفقیت یعنی روند یادگیری در گذر زمان! تنها هدف و مأموریت اشتباهات، آموزش نکات کوچک و بزرگ به او بود. اشتباهاتی که با برگشتن و تصحیح آن ها روی تخته سیاه کارگاهش، راهش را در حرکت دوباره در آن مسیر هموارتر می ساخت. یکی از معظلاتی که همواره ما را عقب نگه می دارد ترس از ارتکاب اشتباه است. در دراز مدت در می یابی که سکوت و سکون به مراتب بدتر و مضرتر از رفتن و اشتباه کردن است. اشتباه در واقع یعنی به پیش رفتن و یادگرفتن آن چه نباید انجام داد.

6. قدم های کوچک بسوی هدف
اکثر ما موفقیت را قله ای دور از دسترس می بینیم و این گاهی باعث می شود هیچ تمایلی به سعی و تلاش از خود نشان ندهیم. چرا سختی بکشیم وقتی به هر حال این راه طی می شود و به پایان می رسد؟ این تصور از پیروزی اشتباه و مهلک است. اینشتین روز و شب تلاش کرد و بر کاستی ها و مسائل علم فیزیک غلبه کرد اما نه یک شبه! هدفی غایی در ذهن داشت و می دانست با هر گامی که به جلو بر می دارد یک قدم به آن چه در ذهنش دارد نزدیکتر می شود. کار کوچکی که در یک زمان محدود انجام می دهی شاید به نظر بزرگ و مهم نرسد اما بدان که در مقیاس بزرگتر حرکتی است کوچک در مسیری طولانی به سوی هدفی بزرگ!

7. خودخواه نباش!
موفقیت های اینشتین موجب حسن شهرت و محبوبیتش در جهان شد. وی بدون هیچ گونه چشمداشت و تمایلی به کسب قدرت یا ثروت موجب پیشرفت و تعالی نوع بشر شد! او خیر و صلاح انسان ها را سرلوحه ی راهش قرار داد و تا رسیدن به آن از پا ننشست. به خاطر داشته باشیم که ما در این دنیا تنها نیستیم و تنها برای خودمان زندگی نمی کنیم. وقتی سخاوتمندانه، با رویی گشاده و قلبی سبکبار و رها به دیگران خدمت کنیم جهان تبدیل به مکانی بهتر می شود و این امر کمک می کند تا در مسیر زندگی دگرش یابیم و انسان های بهتری شویم.

8. تنها به ساز خودت برقص!
اینشتین از دنباله روی های کوکورانه و بی فکر مردم متنفر بود. اگر به دیگران اجازه بدهی در مورد توانایی‌هایت اظهار نظر کنند باید تنها به رؤیای پیروزی وکامیابی بسنده کنی. آنچه اطرافیان در مورد ما می‌گویند نظراتی است که البته وحی منزل نیستند و در بیشتر موارد باید به آرامی از کنار آن ها گذشت. قدرت اندیشه و اختیار موهبتی بزرگ برای همه ی انسان هاست. دنیا با آن چه امروز می بینیم بسیار تفاوت داشت اگر اینشتین تحت تأثیر حرف کسی قرار می گرفت که در کودکی به او گفته بود: به درد هیچ کاری نمی خورد!

9. همیشه برای یادگیری و پیشرفت حرص و ولع داشته باش!
او خودش را صاحب استعداد خاصی نمی دید تنها تفاوتش این بود که بسیار کنجکاو بود. او سیری ناپذیر بود. هر مقاله و نظریه ای گامی بود به سوی پرسش و پاسخ بعدی! بعدی! بعدی! همیشه به دنبال تازه ها! همیشه در حال رشد و بالیدن! اگر این صفات را در خودمان نهادینه کنیم به موفقیت نزدیکتر می شویم. سمی ترین تفکر ممکن آن است که فکر کنیم آن چه انجام داده ایم کافی است! احساس کامل بودن را در خودت از بین ببر تا راهت را برای پیشرفت هموار سازی!

10. ادامه بده! از پا ننشین!
در مسیر پیش روی به سوی آمال و آرزوهایت ممکن است با موانع زیادی روبرو شوی. اما این دلیل نمی شود که عقب نشینی کنی و بازی را واگذار کنی! این فقط نشان می دهد که چقدر اراده ات سست و بی جان است! اینشتین کسی بود که سعی کرد در زندگی با مسائل و مشکلات کنار بیاید و آن ها را قدم به قدم حل کند.
 

طبقه بندی:

دانستنی هایی برای معلمانی که دانش آموزانی مبتلا به بیماری صرع دارند

چه هنگام باید به پزشک مراجعه کرد؟

وجود تشخیص بیماری صرع به این معنی نیست که هرگاه فرد مبتلا ٬ دچار تشنج شد باید به پزشک مراجعه کند. چنانچه فردی برای اولین بار دچار حمله ی تشنجی شده است باید به وسیله ی پزشک معاینه شود.

مراجعه به پزشک در موارد زیر ضروری است:

اگر حمله ی تشنجی بیش از 5 دقیقه به طول بیانجامد.

اگر حمله ی تشنجی به آهستگی بهبود بیابد.

چنان چه حمله ی دوم بلافاصله بعد از حمله ی اول روی دهد.

در صورتی که بیمار ٬ باردار یا مبتلا به دیابت است.

چنانچه حملات از نظر تعداد دفعات و شدت دچار تغییر شده اند.

چنانچه نحوه احساس بیمار در طول حملات و پس از آن تغییر کرده اند.

چنانچه قبل از شروع حمله ٬ سردرد ناگهانی و شدید یا سایر علایم و نشانه های سکته ی مغزی ٬ مانند ضعف یا کرختی یک طرف بدن ٬ کاهش بینایی ٬ گیجیی ٬ یا مشکلات هماهنگی بدن یا اختلالات تکلمی وجود داشته باشد.

اگر فردی را مشاهده کردید که دچار حمله ی تشنجی شده است ابتدا بلافاصله امداد پزشکی درخواست کنید و سپس اقدامات زیر را به عمل آورید:

- به آرامی بیمار را به یک طرف بچرخانید(وضعیت ریکاوری) و شی نرمی(مثل بالش یا پتو) را در زیر سر او قرار دهید و یقه ی پیراهن یا دستمال گردن وی را باز کنید.

- انگشتان خود یا شی دیگری را در دهان بیمار قرار ندهید. این کار ٬ تنها موجب گازگرفتگی انگشتان شما و آسیب دندان ها و زبان بیمار می شود.

- سعی نکنید تا جلوی تشنج کردن بیمار را بگیرید و یا با فریاد زدن یا تکان دادن بدن بیمار ٬ او را بیدار کنید. اگر بیمار در حال حرکت کردن است ٬ اشیا خطرناک را از او دور نمایید.

- به دنبال دستبند ٬ بازوبند یا گردن بند هشدار دهنده در نزد بیمار بگردید. بر روی این وسایل آدرس یا شماره ی تلفن فردی که باید در موقعیت اضطراری به او مراجعه نمود و داروهایی که باید بیمار در زمان حمله مصرف کند نوشته شود.

- تا زمان رسیدن امداد پزشکی نزد بیمار بمانید.


ادامه مطلب
طبقه بندی:

الگوی تدریس طرح شبکه ای

طرح شبکه ای امکان کسب بیش ترین بازدهی را از مطالعه فراهم می سازد.این فرآیندبه گونه ای با مغز وساختار کارکردی آن تطابق داردکه امکان یادگیری وبه خاطر سپاری کامل مطالب را بایک بار یادگیری فراهم می سازد.

فرد مدتی بعد از مطالعه به شیوه ی شبکه ای ،با آگاهی به توانایی بی شمار خویش،به خلاقیتی نامحدوددست می یابدودر تمامی زمینه ها،خود را تواناتر وخلاق تر از پیش می بیند.

براین اساس ،اوبه اهداف والایی در زندگی،کار وتحصیل خویش نایل می شود.با توجه به نوع مطالب وهم چنین تنوع در طراحی می توان طرح های شبکه ای را در شکل های گوناگون اجرا کرد.برخی از آنها ویژگی وکاربردخاص دارندوبرخی در مواردگوناگون به کار گرفته می شوندوعمومیت دارند.

الگویتدریس طرح شبکه ای،فرصت فعالیت بیش تر نیم کره ی راست مغز را به یاد گیرنده می دهد وسبب افزایش یادگیری وکسب بازدهی بیشتر می شود.با استفاده از نقشه ی مفهومی ،مطالب به صورت کد گذاری ورمز بندی شده در اختیار مغز گذاشته می شود.در نتیجه ،مغز فرصت ونیروی کافی برای ذخیره سازی مطالب را به دست می آورد.

مراحل اجرای الگوی تدریس از طریق نقشه مفهومی

1- استخراج نکات کلیدی:روخوانی درس به صورت فردی یا گروهی،توجه به عناوین نکات کلیدی ومفاهیم مهم درس،ویادداشت برداری از مطالب مهم درس.

2- تشخیص مفاهیم اصلی از فرعی:تعیین مفاهیم اصلی وفرعی،تصمیم گیری درباره ی مدل نقشه وتعیین تعداد شاخه های اصلی وفرعی.

3- تکمیل نقشه ورسم نقشه ی مفهومی:نوشتن مفاهیم اصلی وفرعی داخل نقشه واستفاده از رنگ ،شکل و... برای جدا کردن شاخه های اصلی وفرعی از یکدیگر.

4- ارزشیابی:بررسی نقشه های مفهومی دانش آموزان،بحث وگفتگوجهت اصلاح نقشه هاوارایه ی سوال به صورت نقشه ی مفهومی از درس توسط معلم.


طبقه بندی:

تشریح قلب


http://mg60049.persiangig.com/DS.gif

 

http://mg60049.persiangig.com/DS1.jpghttp://mg60049.persiangig.com/DS4.jpg

http://mg60049.persiangig.com/DS6.jpg

http://mg60049.persiangig.com/DS7.jpg

http://mg60049.persiangig.com/DS8.jpg

 


طبقه بندی:

کتاب کار و فناوری ششم ابتدایی (راهنمای معلم)


 1- فهرست و پیشگفتار فایل اول
 2- بخش اول: كار با رایانه فایل دوم
 3- بخش 2: نوشتن با رایانه فایل سوم
 4- بخش 3: شبکه ملی مدارس (رشد) فایل چهارم
 5- بخش 4: ارائه نمایشی مطالب- ضمیمه : راهنمای نصب فارسی ساز ویندوز 7 و آفیس 20 فایل پنجم
 6- ارزشیابی تحصیلی دانش آموزان در نیم سال اول در درس کار ، فناوری و ارزشیابی چند نمونه فعالیت پایانی و چك لیست بخش ها فایل ششم

منبع:گروه درسی رایانه

طبقه بندی:

آمادگی دانش آموزان دبستان شهیدقدمی برای برگزاری بازی های محلی ونمایش به مناسبت 22بهمن

شهیدقدمی

شهیدقدمی

شهیدقدمی

شهیدقدمیطبقه بندی:
برچسب ها: 22بهمن، برگزاری بازی، نمایش،

انیمیشن های علوم سوم


طبقه بندی:

انیمیشن های علوم ششم

   انیمیشن های علوم

 

   آنتی بیوتیك و تأثیر آن بر روی ویروس ها و باكتری ها 

                                                                      تمرینی جذاب برای یادگیری انواع انرژی

    


طبقه بندی:

انیمیشن های ریاضی


طبقه بندی:

انیمیشن های ریاضی


طبقه بندی:
Weblog Themes By Pichak

(تعداد کل صفحات:2) [1] [2]

نویسندگان

نقاشی بادست نقاشی بادست نقاشی بادست کاردستی بابطری اوریگامی برگریزان مغناطیس محور آشنایی دانش آموزان باکره جغرافیا آشنایی دانش آموزان باکره جغرافیا آشنایی دانش آموزان باکره جغرافیا کلکسیون سکه مکانیسم موشک دبستان شهیدمدرس فعالیت های شهیدقدمی کلاس ششمی ها تدریس واقعی سکه سکه آسیاب سنگی بطری های دوغ فعالیت فعالیت جمع آوری سنگ جمع آوری سنگ لاک پشت قارچ محور

نظر سنجی

نظرشمادرباره وبلاگ چیست؟

درباره وبلاگ


این وبلاگ توسط آموزشگاه شهیدقدمی شهرستان خاش جهت استفاده همکاران عزیز تدوین گردیده،امیداست مفیدواقع شود.

آمار سایت

بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

IS

نام :
tahakhashi@yahoo.com :
موضوع :
متن پیام :

مطالب و مقالات مفید درباره کودکان

Online User


استانداردهای قالب

  • تالار نیوز
  • فروش بک لینک انبوه
  • ضایعات
  • شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic